BETPAS279.COM – HAKARET İDDİASINDA ŞENOL GÜNEŞ’E TAKİPSİZLİK KARARIbetpas339 önerdiğimiz bir sitedir.Şenol Güneş’in başı dertte. Sebebi ise TRT’nin programlarından birinde yorumcu olarak görev alan Kaya Çilingiroğlu’na, sosyal medya üzerinden 2019 yılının Ocak ayında hakaret etmesi. Bu olanlardan sonra A Milli futbol takımının başında olan başarılı teknik direktör hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu. TRT futbol yorumcusu Kaya Çilingiroğlu ise Anadolu Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulundu. Sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti üzerinden hakaret etmek suçundan soruşturma başlatıldı. Bunun üzerine Şenol Güneş ifade vererek şüpheli kapsamında yer aldı. Bu anlamda, zamanında oynanan Beşiktaş ve Akhisarspor maçının sonucunda Şenol Güneş, kendisine ve Beşiktaş camiasına uygun olmayacak sözlerde bulunduğunu belirterek bir TRT çalışanının daha dikkatli konuşması gerektiğini söyledi.
Konuşmaların Kaya Çilingiroğlu ile doğrudan alakalı olmadığını söyleyen Şenol Güneş, kullandığı ifadelerin asla birini kötülemek ya da aşağılamak için olmadığını, sadece duygu ve düşüncelerini aktardığını belirtti. Direkt kendisini hedef almadığını, hatta ismini bile anmadığını söyledi. TV’de sürekli yalan yanlış konuşmaların geçtiğini, bu sebeple de eleştiri yaptığını ifade etti. Bu eleştiri kıstası altında da herhangi bir suç kastı olmadığını savundu.

Verilen takipsizlik kararıyla, Çilingiroğlu’nun ifade vermesi gerekiyordu. Aksi takdirde eldeki delillere göre soruşturma sonlanır diye tebligat gönderilmişti. Ancak yine de ifade vermedi. Savcılık ise teknik adam Güneş’in kendisine gelen eleştiriler üstüne genel bir cevap verdiğini söyleyerek, kişi ismi geçmediği için bu kovuşturmaya gerek görmedi. Son olarak ise Çilingiroğlu’nun avukatı, savcılığın verdiği takipsizlik kararına itiraz etme hakkını kullanmış oldu.Bir önceki yazımız olan Arda Galatasaray Maçında Oynayacak Mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1 Response

  1. FIFA dedi ki:

    Betpas329.com Alper Potuk, babasının hastalığı nedeniyle sezonun ilk yarısında kendini futbola

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.%d blogcu bunu beğendi: